fotoRAF – fotograf Kraków

Witajcie! Mam na imię Rafał.
Zdjęcia robię od dawna. Jako dziecko w wieku lat ok. 10 zaciekawiło mnie to, w jaki sposób powstają zdjęcia. Jak to się dzieje, że ktoś robi zdjęcie aparatem i nie ma tego zdjęcia a po pewnym czasie mogę mieć w ręce czarno-biały kartonik z uwiecznionym obrazem. Było to bardzo ciekawe dla mnie w tamtym czasie. Pojęcia filmu fotograficznego, parametrów ekspozycji i wiele innych to były dla mnie pojęcia abstrakcyjne, o których wtedy nic nie wiedziałem. No ale bakcyla połknąłem – po części teoretycznie książkowo a po części praktycznie z aparatem w ręce. Złapałem w ręce aparat i „zmarnowałem” wiele filmów ;). Całe szczęście nastała era cyfrowa, filmy nie są już potrzebne i wreszcie można dać upust swojemu hobby co też cały czas czynię. Choć pojawia się pokusa od czasu do czasu by uwiecznić coś na filmie fotograficznym to jednak już z krwi i kości stałem się „cyfrowy”.

Pracuję głównie na sprzęcie Canona – pełnej klatce i tzw. cropie. Używam obiektywów Canona i Tamrona, które pozwalają mi na fotografowanie tego co chcę. W postprodukcji używam Adobe Lightroom w połączeniu Adobe Photoshop – pozwala mi to na uzyskiwanie założonych przeze mnie efektów w tej cyfrowej ciemni.

Jestem fotografem
„amatorem”
tego co robię,
bo lubię to.

moje motto

Jestem „amatorem” bo lubię to co robię. Jestem amatorem fotografii, który znajduje radość w tym gdy jego zdjęcia choć jedną osobę zainteresują, choć u jednej osoby wywołają pozytywny odbiór. Jeśli audytorium jest większe i ochów i achów więcej, to tym lepiej – wielu lubi karmić swoje ego. To tak trochę żartem ;). Udzielam się na grupach związanych z fotografią i ten, kto chce mnie znaleźć ten znajdzie.

Zapraszam do nowo utworzonej grupy Canonierzy na Facebook, gdzie będzie można podyskutować o fotografowaniu, sprzęcie, obróbce zdjęć itp.

(C) fotoRAF - fotografia stockowa