Fotografia wnętrz

fotograf wnętrz i nieruchomości Kraków

Sesja – wnętrz mieszkalnych, domów, biur, sklepów, restauracji, hoteli, obiektów przemysłowych i miejsc użyteczności publicznej.

Standardowo sesja odbywa się po ustaleniu z Wami szczegółów, o których mowa w dalszej części. Czas poświęcony na fotografowanie to ok. 2 godziny (na ok. 30-50 zdjęć) i to zawiera wycena kosztu zdjęć. Zdjęcia surowe poddawane są procesowi obróbki i dopiero po tym są prezentowane Wam. Z wykonanych zdjęć (zwykle w większej ilości niż zamówione) zaprezentuję Wam te, które są moim zdaniem ciekawe/dobre – to z nich wybierzecie te, za które zapłacicie.

Ustalenia dotyczące sesji

W zakresie ustaleń znajdują się:
– data i czas oraz miejsce przeprowadzenia sesji (w Krakowie i okolicach do 10 km dojazd bezpłatny, w przypadku dalszych lokalizacji doliczam koszt dojazdu wg stawki 2 zł/km);
– ilość zdjęć, które chcecie otrzymać oraz ich formę – zdjęcia w formacie elektronicznym JPG/PNG;
– data do kiedy obrobione zdjęcia powinny zostać Wam przekazane (zazwyczaj jest to do 7 dni od wykonania sesji);
– wstępna kwota -zależna od wybranego pakietu zdjęć oraz ostatecznej ilości zdjęć przez Was wybranych oraz forma płatności i zaliczka na poczet realizowanego zlecenia od 100 zł do ok 30% wartości zlecenia (w przypadku zleceń o większej wartości);
– przekazanie wyników sesji, w postaci wybranych przez Was obrobionych zdjęć, odbywa się zawsze po dokonaniu przez Was pełnej płatności za sesję;

Przebieg sesji zdjęciowej

Przed sesją nawiązujemy kontakt – telefonicznie, za pomocą e-mail lub osobiście. W czasie tego pierwszego kontaktu zapewne padnie pytanie „za ile” oraz zostanie podana informacja co i gdzie będzie do sfotografowania. W oparciu o te informacje przedstawiam propozycję realizacji zlecenia, która jeśli zostanie zaakceptowana to zaowocuje sesją.

Po zaakceptowaniu przez Was warunków i ustaleniu zakresu zlecenia oraz terminu jego realizacji termin jest zarezerwowany dla Was.

Potwierdzam, przypominam Wam dzień wcześniej o sesji. Możecie też sami przypomnieć się bo warto, żeby obie strony miały baczenie na termin.

W dzień sesji  na miejscu omawiamy podczas oglądania miejsca sesji, co chcielibyście szczególnie pokazać na zdjęciach. Jeśli nie macie szczególnych wymagań i uwag to możecie mi dać wolną rękę.

Przekazanie zdjęć z sesji

Po wykonaniu zdjęć i ich wstępnej obróbce przedstawiam Wam do wglądu proponowane przeze mnie zdjęcia., Z tych zdjęć wybieracie te, które mają być finalnie obrobione – przekazanie odbywa się poprzez e-mail pliku w formie tzw. przeglądówki z miniaturkami zdjęć.

Finalnie obrobione zdjęcia przekazuję Wam e-mailem lub umieszczam na serwerze, skąd samodzielnie możecie je pobrać. Za dodatkową opłata zdjęcia mogą być przekazane na pendrive w umówionym czasie miejscu (nie stosuję płyt CD/DVD). Możliwa jest także wysyłka zdjęć w formie wydruków na papierze jeśli ktoś sobie tego życzy ale jest to wyceniane indywidualnie ponieważ wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Uwagi na tematy związane z sesją

Pomieszczenia do sesji powinny być przygotowane. Należy zadbać o odpowiednie oświetlenie oraz ogólne dobre wrażenie tak by zdjęcia, które wykonam spełniały Wasze oczekiwania. Zwykle preferuję wykonywanie fotografii w porze światła dziennego z dodatkiem oświetlenia sztucznego, które dodatkowo modeluje pomieszczenia jednak nie zawsze jest to możliwe i często posiłkuję się światłem błyskowym. Warto w pomieszczeniach zadbać o dodatki, które będą tworzyć ich klimat.

W przypadku sytuacji /zdarzeń losowych czas przekazania zdjęć może być dłuższy lub sesja będzie musiała być powtórzona – klient zostanie o tym poinformowany.

Możliwy jest krótszy termin dostarczenia  zdjęć ale wiąże się to z dodatkową opłatą za express dlatego też dobrze jest trochę poczekać.

W przypadku zleceń stałych (współpracy) możliwe jest ustalenie indywidualnych warunków współpracy ponieważ stały klient to dobry klient.

Wszelkie ustalenia formalno-prawne związane z miejscem sesji są po stronie klienta. Udostępnianie obiektu fotografowanego, dostęp do pomieszczeń, uzgodnienia z ochroną obiektu itp. są po Waszej stronie. Ja ze swojej strony zajmuję się wykonaniem zdjęć.

Jeśli na zdjęciach mają być osoby, które będą stanowić istotny element zdjęcia i będą rozpoznawalne to konieczne będzie uzyskanie zgody na publikację wizerunku tych osób.

W przypadku obiektów przemysłowych, przedsiębiorstw musicie zadbać w odpowiedni sposób  o moje bezpieczeństwo podczas wykonywania zdjęć  – przedstawić możliwe zagrożenia i poinformować o koniecznych środkach ochrony osobistej.

Do rozwiązywania spraw spornych podchodźmy  z dobrą wolą – zarówno ja jak i Wy.

Chcesz zrobić zdjęcia swojej nieruchomości
by zwiększyć szansę jej sprzedaży?

Zapraszam do kontaktu

fotoRAF